Ruošiuosi į darželį

Kai leidiesi prisijaukinamas, gali tekti ir trupučiuką paverkti.

Antuanas de Sent Egziuperi „Mažasis princas“ 

Adaptacija – tai turbūt daugiausia jaudulio sukeliantis žingsnis tiek vaikučių, tiek tėvelių gyvenime. Vaikams labai svarbu priprasti prie naujos aplinkos, rutinos, veiklų, įsileisti į savo pasaulį naujus žmones – auklėtojas, vaikučius, mokytojus… Visi puikiai žinome, kad nėra vienodų vaikų – visi yra skirtingi, taigi ir naujoves, siūlomą rūpestį, meilę ir pagalbą kiekvienas priima skirtingai… Dažniausiai vaikučiai patys padiktuoja, kiek laiko jiems prireiks, kol prisijaukins darželį.  

Atsižvelgdami ir į drąsesnius naujokėlius, ir į drovesnius, siūlome 2 pratinimosi grafikus.

Ilgesnio pratinimosi rekomendacinis grafikas:

Pirma savaitė:

* 1-a diena: ateinate 9-10 val. ir su vaiku pabūnate, pažaidžiate apie 1 val.      

* 2-a diena: ateinate tuo pat metu, su vaiku pabūnate 15-20 min. Išeinate 10-čiai min. 

* 3-a diena: ateinate tuo pat metu, su vaiku pabūnate 15-20 min. Išeinate 30-iai min.       

* 4-a diena: ateinate 9 val. – pusryčiams. Padedate pavalgyti, tuomet atsisveikinate ir kuo skubiau išeinate 1-2 val., grįžę padedate pavalgyti pietus ir einate namo.   

*5-a diena: ateinate 9 val. atsisveikinate ir kuo skubiau išeinate. Paliekate vaiką iki pietų. Paimate po pietų 13 val.

Antra savaitė:

*1-a diena: ateinate 9 val.- pusryčiams ir palikę išeinate. Grįžtate po pietų 13 val. ir einate namo.                              

*2 -a diena: ateinate 9 val.- pusryčiams ir palikę išeinate. Vaikas bando likti miegoti, ateinate po pietų miego 16 val., pavalgote vakarienę ir einate namo.          
* 3-a diena: ateinate 9 val.- pusryčiams  ir palikę išeinate. Vaikas lieka visai dienai.    

*4 -a ir 5 -a dienos: taip pat kaip ir 3-iąją.

Trumpesnio pratinimosi rekomendacinis grafikas:

*1-a diena: ateinate 9.30 val., su vaiku pabūnate, tada išeinate 15-20 min. į koridorių pasikalbėti su viena iš auklėtojų. Grįžtate, pažaidžiate iki pietų ir keliaujate namo.

 * 2-a diena: ateinate prieš pusryčius. Padedate vaikui pavalgyti, ir kuomet vaikas įsijungia į veiklą, atsisveikinęs išeinate. Grįžtate tik prieš pietus 12.30 val., pavalgote ir keliaujate namo.   
         
* 3-a diena: ateinate prieš pusryčius ir atsisveikinę su vaiku išeinate. Grįžtate tik tuomet, kai vaikas būna papietavęs t.y. 13 val. ir keliaujate namo.    
                         
* 4-a diena: ateinate prieš pusryčius ir atsisveikinę su vaiku išeinate visai dienai. Vaiką perspėjate, kad grįšite, kai jis bus atsikėlęs po pietų miegelio. Atėjus 16 val. padedate pavalgyti vakarienę ir keliaujate namo.               

 * 5-a diena: ateinate prieš pusryčius ir atsisveikinę išeinate visai dienai. Ateinate pasiimti, kai vaikas būna pavalgęs vakarienę, t.y. 17 val. ir keliaujate namo